Ile razy wykonać depilację laserową, by mieć gładkie nogi?

Depilacja laserem – czy pojedynczy zabieg wystarczy?

Aby usunąć włoski z ciała czy twarzy można skorzystać z różnych zabiegów. Obietnicę trwałego pozbycia się owłosienia spełnia depilacja laserowa.

Wiele kobiet korzysta z metod depilacji wymagających systematycznego powtarzania tej procedury. Golenie często trzeba wykonywać codziennie albo co drugi dzień, natomiast woskowanie czy depilowanie depilatorem do 2-3 tygodnie. W tym kontekście bardzo ciekawą alternatywą jest depilacja laserowa w Rzeszowie – razem z nią można usunąć włoski niemalże całkowicie i to na zawsze.

Depilacja laserowa – na czym to polega?

Urządzenia laserowe już od wielu lat stosowane są do prowadzenia zabiegów estetycznych. Najczęściej stosowane są one do usuwania niechcianego owłosienia. Taką metodę wybierają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Depilacja laserem polega na zniszczeniu włosków wraz z ich mieszkami za pomocą koncentrowanego światła lasera. Przenika ono przez skórę i dociera do mieszków i powoduje ich miejscowe wypalenie. Dzięki temu włoski nie mogą już odrastać, ponieważ zniszczona zostaje struktura, z którą jest to możliwe.

Za pomocą depilacji laserowej można usunąć włoski z obszarów jak:

 • nogi
 • pachy
 • bikini
 • klatka piersiowa
 • pośladki
 • twarzy
 • i innych 

Zabieg nie jest skomplikowany i niebezpieczny. Obecnie stosowane są nowoczesne urządzenia laserowe, na przykład depilacja laserowa w Rzeszowie odbywa się za pomocą jednych z najlepszych laserów w Polsce.

Dlaczego należy wykonać kilka zabiegów depilacji laserowej?

Aby zlikwidować niechciane włoski za pomocą depilacji laserowej, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w parutygodniowych odstępach. Dlaczego jest to tak ważne? Wynika to z faktu działania lasera na włoski oraz z tego, że mogą one znajdować się w różnych fazach wzrostu.

Fazy wzrostu włosów:

 • faza aktywna – anagen
 • faza spoczynkowa – telogen
 • faza zaniku – katagen

Laser działa na włoski jedynie wtedy, gdy znajdują się one w fazie aktywnej, czyli anagenu. Właśnie wtedy wyrastają one z mieszka włosowego. W pozostałych fazach włoski nie są widoczne, a laser po prostu nie może zniszczyć ich wraz z mieszkami. Jako że na ciele człowieka włoski jednocześnie znajdują się w różnych fazach wzrostowych, pojedynczy zabieg depilacji laserowe jest niewystarczający do tego, aby usunąć wszystkie z nich. Zazwyczaj po jednym zabiegu dochodzi do usunięcia około 30-40 proc. owłosienia.

Ile zabiegów depilacji laserem trzeba wykonać?

W związku z powyższym depilacja laserowa w Rzeszowie oraz w innych miastach nigdy nie jest prowadzona jako pojedynczy zabieg. Konieczne jest wykonanie paru procedur, aby dzięki temu pozbyć się zdecydowanej większości włosków. Zazwyczaj wystarcza przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów, aby można było usunąć nawet do około 92 proc. wszystkich włosków. Odstępy pomiędzy zabiegami mogą wynosić od 4 tygodni do 12 tygodni w zależności od tempa ich wzrostu. Specjalista wskażę, jak często należy przeprowadzać procedurę.

Podsumowując, aby cieszyć się gładką skórą na wiele lat, warto pamiętać o tym, że depilację laserową należy wykonać w serii

One thought on “Depilacja laserem – czy pojedynczy zabieg wystarczy?

 1. Nie wystarczy i od razu tutaj o tym piszę. Sama po pierwszym zabiegu depilacji laserowej bikini zobaczyłam ubytek jakichś 30% włosków. Ale dopiero po 4 zabiegu mogłam stwierdzić, ze włoski zostały całkowicie usunięte…
  No i polecam zdecydować się na dobry gabinet kosmetologiczny, w którym maja porządny laser… Bo bardzo dużo zależy od tego efektywność zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 10 = 19