Implanty piersi

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na operacje plastyczne?

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna to tematy, które jeszcze do niedawna budziły ogromne i niejednoznaczne emocje. Dziś można zauważyć, że zarówno zabiegi, jak i operacje przestały być czymś niezwykłym. Zabiegi i operacje stały się znacznie bardziej powszechne dla zwykłych osób, a nie tylko celebrytów. Co ciekawe, obecnie decydują się na nie nie tylko kobiety, ale i mężczyźni.

Powody poddawania się operacjom plastycznym

Osoby, które postanawiają poddać się operacjom plastycznym podają różne powody, które wpłynęły na ich ostateczne decyzje. Jednym z nich jest poprawa samopoczucia. Wiele osób wierzy, że większa atrakcyjność sprawi, że poczują się lepiej. Spora grupa natomiast poddaje się operacjom, gdyż chciałaby wprowadzić nieco świeżości do swojego związku lub zrobiła to na prośbę partnera. Natomiast osoby samotne zabiegami i operacjami upiększającymi zamierzają dodać sobie trochę pewności siebie, która mogłaby im pomóc w znalezieniu drugiej połówki. Jednak ludzie decydują się na operacje plastyczne nie tylko po to, aby poprawić swój wygląd. Osoby, które przekroczyły 40 lat w ten sposób chcą się odmłodzić, zatrzymać upływający czas. Operacje plastyczne są także wykonywane przez pewne problemy zdrowotne. Osoby, które decydują się z tego powodu na ingerencję chirurga, chcą zwykle usunąć blizny, zlikwidować wady czy uszkodzenia, które mają od urodzenia lub które powstały wskutek wypadków czy chorób.

Czy warto zdecydować się na operację plastyczną?

Operacje plastyczne nie należą do najtańszych inwestycji, ale posiadają wiele zalet. Poprawiają samopoczucie zakompleksionej i niepewnej siebie osoby. Taka osoba zwykle postrzega siebie potem znacznie lepiej. Poprawa wyglądu zewnętrznego dodaje przede wszystkim pewności siebie. Co przekłada się na lepsze relacje międzyludzkie czy sukcesy w pracy, gdyż wiele rzeczy zależy właśnie od naszej komunikatywności i pewności siebie. Operacje mogą ogromnie wpłynąć na ludzką psychikę, zwłaszcza gdy pozwalają odzyskać wygląd, który lubiła i ceniła w sobie osoba, zanim zachorowała, uległa wypadkowi, przytyła czy urodziła dziecko.

Czy można przesadzić z operacjami?

Należy jednak pamiętać, że tak jak i w przypadku innych rzeczy, z operacjami plastycznymi nie wolno przesadzić. Zbyt duże zmiany lub zbyt wiele zmian może przynieść niezamierzony efekt. Przesadzenie z operacjami może skutkować tym, że nie będziemy zadowoleni ze swojego wyglądu. Możemy wyglądać wręcz karykaturalnie. Wszelkie zmiany należy zatem dobrze przemyśleć i postawić na umiar oraz zaufać lekarzowi, który zasugeruje, co warto zmienić, a co lepiej sobie odpuścić.

Najpopularniejsze operacje

Do najpopularniejszych operacji plastycznych należy usuwanie zmarszczek i powiększanie piersi. Na lifting decydują się zwykle kobiety po 40 roku życia. Bardzo często pacjentki zgłaszają się po to, aby poprawić wygląd brzucha, zwykle po porodzie. Coraz częściej wykonywane są również zabiegi, które mają poprawić wygląd twarz, np. korekcje uszu, nosa czy powiększenie ust.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 2 =