Depilacja laserem

Jakie efekty daje depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to procedura reklamowana jako taka, która pozwala na całkowite usunięcie włosków na zawsze. Jak jest naprawdę? 

Na nogach, pod pachami, w okolicy bikini czy na twarzy – niechciane włoski znajdują się w różnych miejscach. Wtedy do wyboru jest szeroka gama różnych metod, aby je usunąć. Wśród rekomendowanych jako najskuteczniejsza znajduje się depilacja laserowa. Dzisiaj jest ona bardzo popularna, na przykład depilacja laserowa w Instytucie Bielenda w Krakowie jest wybierana przez tysiące osób w roku. Jakie są efekty takiego zabiegu? Warto przyjrzeć im się nieco bliżej przed umówieniem się na depilację laserem.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Podczas gdy w przypadku golenia usuwa się wystające ponad skórę części włosków, a podczas woskowania czy depilacji depilatorem mechanicznym wyrywa się je z mieszków włosowych, depilacja laserowa powoduje usunięcie włosków wraz z mieszkami. Taka technika zabiegu powoduje, że jego efekty są znacznie trwalsze. Dzisiaj zabiegi prowadzone są z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń depilujących, które są jednocześnie skuteczne i przy tym bezpieczne.

Podczas zabiegu dochodzi to tak zwanej fototermolizy selektywnej, czyli do zniszczenia mieszka włosowego wraz z włoskiem. By zabieg był skuteczny, włosek ten powinien być ciemny, czyli zawierać dużą ilość pigmentu. Warto jednak wskazać, że obecnie w gabinetach coraz częściej pojawiają się także urządzenia laserowe, które mogą usuwać jaśniejsze włoski – siwe, rude czy blond.

Kiedy warto wykonać zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu. Może być on wykonany zarówno na ciele, jak i na twarzy, u kobiet oraz u mężczyzn. Nie ma również przeciwwskazań wiekowych.

Najczęściej depilacja laserem prowadzona jest w poniższych obszarach:

  • nogi
  • pachy
  • okolice bikini
  • wąsik na twarzy 
  • ręce

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zabieg wykonać również na innych partiach ciała, na przykład na plecach, pośladkach, torsie, brzuchu.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Błędnym przekonaniem, które często powtarzane jest w kontekście depilacji laserowej, jest to mówiące, że wystarczy tylko jeden zabieg, aby pozbyć się niechcianych włosków. W rzeczywistości należy przeprowadzić serię zabiegów, by się ich pozbyć.

Taka potrzeba wynika z faktu, że włoski rosnące w skórze znajdują się w różnych fazach – aktywnego wzrostu, spoczynku oraz w fazie przejściowej pomiędzy tymi dwoma fazami. Laser może działać jedynie na te włoski, które są w fazie aktywnego wzrostu. Fazy nieustannie się zmieniają, dlatego w celu uzyskania najlepszych efektów konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Wraz z każdym z nich likwidowana jest coraz większa ilość niechcianych włosków.

Zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów, ale w niektórych przypadkach należy wykonać ich więcej. Wszystko zależy od indywidualnej reakcji. Przykładowo, jeżeli włoski są ciemne i mocne, wtedy zdarza się, że konieczne jest wykonanie powyżej 5 zabiegów depilacji laserowej.

Ile kosztuje depilacja laserem?

Koszty za zabieg wynoszą najczęściej od około 80 do 200 złotych za jeden obszar zabiegowy zależnie od jego wielkości. Przykładowo, cale nogi to koszt około 400-500 złotych. Aby za zabieg depilacji laserowej zapłacić jeszcze mniej, warto sprawdzi aktualne promocje, które dostępne są na stronach internetowych gabinetów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

69 − = 66