Leczenie kanałowe nie musi być stresujące!

Leczenie endodontyczne, czyli kanałowe jest dla wielu pacjentów przyczyna poważnego stresu. Procedura może odbyć się jednak bez nerwów i bólu!

Bardzo czeto leczenie kanałowe kojarzone jest jako bardzo bolesne, stąd też pacjenci nierzadko zwlekają z wizytą w gabinecie, by je wykonać. Jednak nowoczesna stomatologia powoduje, że nawet złożone zabiegi endodontyczne mogą przebiegać bez stresu. Osobom poszukującym dobrego lekarza jak dentysta Podhale zapewnia dostęp do wielu gabinetów, w których można otrzymać profesjonalną, kompleksową obsługę.

 

Na czym polega leczenie kanałowe?

Endodoncja jest dziedziną stomatologii, która skoncentrowana jest na leczeniu dolegliwości wnętrza zęba, czyli jego miazgi. Kiedyś tego typu przypadki najczęściej kończyły się ekstrakcją, czyli wyrwaniem zęba, natomiast obecnie można z powodzeniem je leczyć. W efekcie pacjent może zachować ząb i nie ma potrzeby wstawiania protezy.

 

Leczenie kanałowe polega na usunięciu wnętrza zęba, w tym jego miazgi oraz nerwów, a następnie na jego uzupełnieniu specjalnymi materiałami.

 

Leczenie endodontyczne – gdzie jest dostępne?

Z leczenia stomatologicznego w ramach endodoncji można skorzystać zarówno w gabinetach mających podpisaną umowę z NFZ, jak i w gabinetach prywatnych.

 

Osobom chcącym otrzymać obsługę na najwyższym poziomie poleca się leczenie prywatne. To właśnie w prywatnych gabinetach dentystycznych na Podhalu oraz w innych lokalizacjach można wyleczyć kanałowo wszystkie zęby, także na bazie nowoczesnych materiałów i metod.

 

Leczenie kanałowe bez bólu

Profesjonalny dentysta Podhale – dobry specjalista prowadzący leczenie endodontyczne może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w leczeniu oraz dodatkowo brak stresu i bólu.

 

Podczas leczenia stosuje się nowoczesne znieczulenia, w tym także znieczulenia komputerowe oraz sedację. Można zastosować także leczenie kanałowe w znieczuleniu ogólnym, które stosowane jest w przypadku tych pacjentów, u których występuje poważny stres przed wizytą w gabinecie.

 

Dodatkowo osobom chcącym odwiedzić specjalistę jak dentysta Podhale daje dostęp do gabinetów, w których można wykonać leczenie kanałowe podczas jednej wizyty. Dzięki temu także można ograniczyć nerwy związane z zabiegiem – nie ma wtedy potrzeby kilkukrotnego odwiedzania gabinetu.

 

Gdy zatem konieczne jest leczenie kanałowe, warto zdecydować się na pomoc eksperta w tym właśnie zakresie – dobry dentysta zadba o to, aby przebiegało ono bez stresu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

99 − = 95