Efekty wybielania zębów

Metody wybielania zębów – co wybrać?

Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu? Skorzystaj z zabiegu wybielania zębów. Co wybrać? Oto przegląd dostępnych metod!

Zęby można wybielać różnymi metodami – domowymi i gabinetowymi. Różnią się one swoim przebiegiem, skutecznością, ceną, ryzkiem skutków ubocznych. Preparaty do domowego wybielania można kupić w drogeriach, aptekach. 

Wybielanie zębów pastami wybielającymi

W sklepach można kupić różnorodne pasty wybielające. Są to pasty z cząsteczkami ściernymi oraz substancjami wybielającymi, które skutecznie usuwają przebarwienia z zębów i dzięki temu dają efekt wybielenia. Pasty wybielające powinny być stosowane tylko czasowo, ponieważ używane stale mogą spowodować uszkodzenie szkliwa zębowego. Efekty u wielu osób są zadowalające, jednak nie są zazwyczaj aż tak dobre jak w przypadku wybielania profesjonalnymi metodami.

Wybielanie zębów paskami

Paski wybielające, czyli stripsy są popularną metodą domowego wybielania zębów. Mają postać klejących, przejrzystych pasków z substancją wybielającą, które nakładane są na zęby. Podczas stosowania paski nakleja się na łuki zębowe i czeka kilkanaście minut. Potem można je zdjąć. Taki proces należy powtarzać każdego dnia, najczęściej przez 7-14 dni. Efekty wybielania paskami są najczęściej lepsze niż pastą. Warto jednak przygotować się na wyższy koszt – to często około 150-250 złotych. Paski można kupić online, w drogeriach.

Nakładkowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów nakładkami można wykonać zarówno w domu, jak i w gabinecie stomatologicznym. To metoda o wysokiej skuteczności, przy czym zabieg u dentysty jest efektywniejszy niż domowy – stosuje się podczas niego wyższe stężenia substancji wybielających. Podczas zabiegu na początku przygotowuje się dopasowane nakładki zębowe. Następnie nakłada się do nich substancję wybielającą i zakłada na określony czas na zęby. Całkowity czas wybielania to zwykle około 14 dni. W przypadku nakładkowego wybielania zębów w gabinecie trzeba liczyć się z wydatkiem około 700-900 złotych, natomiast systemy do wybielania w domu kosztują często około 80-100 złotych.

Wybielanie zębów lampą

Lampa Beyond to jeden z popularnych sposobów wybielania zębów w gabinecie. Polega na zastosowaniu specjalnej lampy wybielającej, którą naświetla się zęby. Efekty widoczne są od razu po jednym zabiegu. Wybielanie lampą daje nieco mniej trwałe efekty niż nakładkami, lecz jest najlepsze dla osób, którym zależy na natychmiastowych wynikach. Koszt to zwykle około 1200 złotych.

Laserowe wybielanie zębów

Jedną z nowszych metod podobnych do wybielania lampą jest wybielanie laserowe. Wtedy efekt jasnego uśmiechu można uzyskać już w około 45 minut!

Wybielanie zębów lakierem do wybielania

Ciekawą propozycją jest też lakier do wybielania zębów, na przykład VivaStyle Paint On Plus. Może być on zakupiony w dobrych gabinetach stomatologicznych. Lakier do wybielania wysycha na zębach i nie jest rozpuszczany przez ślinę. Po zabiegu usuwa się go za pomocą szczoteczki do mycia zębów. Efekty widoczne są po tygodniu.

One thought on “Metody wybielania zębów – co wybrać?

  1. Sama próbowałam wybielać domowymi sposobami. Może u kogoś innego takie metody dają dobre rezultaty, u mnie niestety nie dawały. Zęby jak były żołte, takie były 😉
    W końcu postanowiłam wybrac się do stomatologa na wybielanie i trochę żałuję, ze nie zdecydowałam się na wizytę trochę wcześniej. Nie spowodowało to u mnie nadwrażliwości, a zeby wyglądają o wiele lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 22 = 24