Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest to dziecina oferująca wiele zabiegów dzięki którym można znacznie poprawić komfort swojego życia. Można pozbyć się problemów z ciałem, które potrafią uprzykrzyć życie.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny służy do regeneracji skóry jak również do stymulacji syntezy kolagenu. Odmładza skótę, poprawia jej koloryt oraz wygładza smarszczki. Jest skuteczny również w przypadku blizn potrądzikowych oraz blizn po szyciu chirurgicznym.
Inne wskazania do wykonania zabiegów laserem frakcyjnym to:

  •  rozszerzone pory
  • blizny po oparzeniach
  • cellulit
  • wiotkość skóry wokół oczu
  • fotouszkodzenia skóry
  • plamy starcze

Efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Utrwalają się one w ciągu sześciu miesięcy po zakończonej serii zabiegów. Zabieg jest bezpieczny. Należy wykonać serię od 3 do 6 zabiegów w zależności od rodzaju problemu. Zabiegi wykonuje się z przerwą od 2 do 4 tygodniową.

Botoks

Botoks czyli toksyna botulinowa jest to substancja często wykorzystywana w medycynie estetycznej, ale rówież jest pomocna w tradycyjnej medycynie. Jest ona używana do leczenia bruksizmu, migren czy nadmiernej potliwości. POmocna jest przy leczeniu hemoroidów, zeza, tików nerwowych oraz innych.

W medycynie estetycznej toksyna botulinowa jest wykorzystywana do likwidowania zmarszczek mimicznych. Pomocna jets również przy kurzych łapkach, lwiej zmarszczce czy zmarszczce poprzecznej na czole ora zmarszczce palacza. Zabieg wykonywany jest bardzo cienką igłą. Trwa do 30 minut. Koszt wstrzyknięcia botoksu to kwota od 450 zł wzwyż.

Mezoterapia igłowa

Stosowana jest u osób które mają problemy z bliznami, zmarszczkami, z utratą jędrności skóry. Mezoterapia igłowa skutecznie pobudza komórki do odnowy biologicznej, regeneruje oraz intensywnie nawilża i dotlenia skórę, poprawia jej wygląd oraz jędrność i gęstość. Przyczynia się do poprawy elastyczności.
Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych o działaniu zarówno leczniczym jak i regeneracyjnym. Skład preparatu uzależniony jest od tego z jakimi problemami zmaga się pacjent. Preparat jest dopierany do konkretnej dolegliwości. Odżywczy koktajl może zawierać w swoim składzie kwas hialuronowy, koenzymy, witaminy, aminokwasy, oraz mikroelementy. Zabieg ten jest często wybieranym zabiegiem z uwagi na swoje pozytywne, widoczne gołym okiem efekty.

Medycyna estetyczna oferuje szereg różnych zabiegów. Warto udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej i wraz z nim omówić problemy i potrzeby skóry. Lekarz z pewnością doradzi jaki zabieg będzie w danej sytuacji najkorzystniejszy i przyniesie najlepsze efekty. Warto zdać się na doświadczenie profesjonalisty. Wybierając gabinet medycyny estetycznej należy kierować się doświadczeniem pracującej tam kadry, pozycją na rynku oraz opiniami najlepiej osób znajomych, tak aby opinie były wiarogodne.

One thought on “Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

  1. Przez długi czas męczyłam się ze wstydliwym problemem po tym jak urodziłam drugie dziecko. Poza dolegliwościami tj. niedotrzymywanie moczu czy ból, wygląd moich miejsc intymnych zmienił się więc zaczęłam unikać zbliżeń z moim mężem. Jednym słowem nie czułam się dobrze ani fizycznie ani psychicznie. Jedynym rozwiązaniem okazała się plastyka pochwy. Nigdy nie myślałam o tym zabiegu, ale w pewnym momencie miałam dość! Dzisiaj wiem, że była to naprawdę najlepsza decyzja i jeśli macie podobne odczucia jak ja kiedyś nie odkładajcie wizyty u lekarza, bo problem sam niestety nie zniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

49 − 39 =