medycyna estetyczna kraków

Nowoczesne metody wybielania zębów

Stomatolodzy dosyć często od swoich pacjentów słyszą, że Ci chcieliby mieć śnieżnobiałe zęby. Nic dziwnego ponieważ w dzisiejszych czasach kult pięknego uśmiechu przyjął ogromne rozmiary. Każdemu marzy się hollywoodzki uśmiech. 

 

Wybielanie zębów jest metodą na ich rozjaśnienie nawet o kilka odcieni. Na zębach najczęściej osadza się osad z kawy, herbaty, wina czy też papierosów na zębach może znajdować się również kamień nazębny. Lekarz stomatolog z pewnością doradzi jaki sposób wybierania będzie najlepszy.

 

 Od czego zacząć najlepiej zacząć?

 

Zanim przystąpi się do procesu wybielania warto zacząć od usunięcia kamienia nazębnego.  Jest to pierwszy krok który powinien wykonać pacjent. Pozbycie się osadu oraz płytki nazębnej sprawi, że zęby już będą wydawały się na gładsze i jaśniejsze. Ponadto jest to korzystne dla zdrowia ponieważ kamień, osad oraz płytka nazębna są przyczyną stanów zapalnych dziąseł, chorób przyzębia, ale również nieprzyjemnego zapachu z ust. 

Kiedy już ten proces zostanie zakończony wówczas można wybrać odpowiednią metodę wybielania. 

 

Jedną z najpopularniejszych metod wybielania zębów jest metoda nakładkowa. Warto wspomnieć,  że efekty które można osiągnąć w gabinecie stomatologicznym   są nieporównywalnie lepsze niż te, które można wykonać w domu. Gabinety mają odpowiednie preparaty o wysokich stężeniach, nie dostępne w zwykłych sklepach dla pacjentów. Ponadto wybielanie zębów pod opieką stomatologa jest dużo bezpieczniejsze. Warto zwrócić na to uwagę, aby samemu nie zrobić sobie w domu krzywdy stosując zbyt silne preparaty wybielające, które mogą podrażnić dziąsła czy powodować nadwrażliwość zębów. 

Metoda wybielania zębów przy pomocy nakładek jest dość szybką metodą wybielania ponieważ efekt można osiągnąć w od kilku do kilkunastu dni. Na specjalnie wykonany nakładki indywidualnie dla każdego pacjenta nakładany  jest żel wybielający. Taką nakładkę trzyma się na zębach kilka godzin. Proces ten trwa od najczęściej od 7 do 14 dni. Trzeba wspomnieć, że podczas wybielania zębów tą metodą pacjent powinien stosować tak zwaną białą dietę czyli zrezygnować z pokarmów silnie barwiących: z czarnej kawy, herbaty, czerwonego wina czy nawet z czerwonego barszczu, ponieważ zęby uwrażliwione w tym okresie będą bardziej chłonęły ciemny barwnik z pokarmów.

 

Inną popularną metodą wybielania zębów jest metoda z lampą. Na zęby nakłada się wówczas specjalny żart tlenowy, a następnie naświetla się zęby niebieskim światłem lampy, która aktywuje cząsteczki tlenu przyczyniające się do rozjaśnienia powierzchni zębów. Po wybielaniu często u pacjentów pojawia się nadwrażliwość zębów. Pojawia się ona po kilku godzinach i z reguły trwa kilka dni. W gabinetach stomatologicznych lekarz może zastosować odpowiedni preparat który łagodzi dolegliwości spowodowane nadwrażliwością do minimum.

Nie u każdego pacjenta biel zębów będzie utrzymywała się tyle samo czasu. Osoby które nie palą papierosów odpowiednio dbają o higienę jamy ustnej stosują zdrową dietę z pewnością będą mogły dłużej cieszyć się białym uśmiechem. Ważne jest stosowanie pasty podtrzymującej efekt wykonanego zabiegu.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do wybielania zębów?

 

Zabiegu tego najczęściej nie wykonuje się w okresie ciąży oraz karmienia piersią również u osób które mają alergię na nadtlenki i żywice. Ponadto wybielania zębów nie wykonuje się raczej u dzieci poniżej 14 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 66 = 68