Nowoczesne sposoby leczenia bólu kolan- leczenie kolan osoczem

Ból kolana jest bardzo uciążliwy. Kto chociaż raz doświadczył tego bólu, wie jakie to nieprzyjemne. Ból może pojawić się na skutek urazu, np w wyniku upadku, albo mogą to być zmiany zwyrodnieniowe. 

Kolana lubią jak się o nie dba. Wskazana jest jazda rowerem. Ruch wykonywany podczas jazdy wpływa korzystnie na stawy kolanowe. Ponadto odciążone są one bardziej, niż w przypadku chodzenia. 

 W przypadku zmian przeciążeniowych stawów istnieje możliwość leczenia kolan przy pomocy komórek macierzystych. Terapia ta pomaga również przy zwyrodnieniu stawów, jak również przy ubytkach w chrząstce po urazie, ale także w chondromalacji oraz częściowych uszkodzeń więzadeł krzyżowych. 

Leczenie kolan osoczem obywa się w nielicznych gabinetach medycyny estetycznej. 

 

Co to są komórki macierzyste?

 

Komórki macierzyste, w skrócie MSC (Mesenchymal Stem Cells) są to komórki, które posiada każdy żywy organizm. ONe właśnie mają nieograniczoną możliwość podziału jak również mogą różnicować się w kierunku innych komórek. Dzięki temu można osiągnąć proces regeneracyjny. MSC mezenchymalne komórki macierzyste pobierane są od dorosłego.  Leczenie komórkami macierzystymi niesie ze sobą olbrzymią ilość korzyści przy niewielkim ryzyku występowania powikłań.  Zabiegi wykorzystujące osocze są nieinwazyjne i niekiedy pozwalają oddalić w czasie konieczność operacji a w niektórych przypadkach pozwalają całkowicie uniknąć zabiegu operacyjnego. Zastosowanie komórek macierzystych pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe, dzięki czemu można uniknąć częstego stosowania preparatów przeciwbólowych. Komfort codziennego życia pacjenta zdecydowanie się poprawia i może wrócić on do wcześniejszej aktywności fizycznej. 

Zastosowanie komórek macierzystych przynosi efekty w przypadku zmian zwyrodnieniowych ścięgien oraz stawów. Leczenie to można także zastosować w przypadku uszkodzenia rdzenia kręgowego oraz nerwów obwodowych. Podanie pacjentowi skoncentrowanego materiału pod postacią autogennych komórek macierzystych znacznie zmniejsza ryzyko powikłań immunologicznych bądź zapalnych. 

autologiczne komórki macierzyste są podawane w formie zastrzyku w gabinecie medycyny estetycznej przez wykwalifikowanego lekarza. Mechanizm działania preparatu opiera się na  odtworzeniu regenerowanej tkanki dzięki proliferacji komórek macierzystych a następnie różnicowanie się ich w różne rodzaje komórek, które są niezbędne do odbudowy tkanek.

Według badań [podanie preparatu z komórkami macierzystymi znacznie skraca proces gojenia się uszkodzonych tkanki. Rekonwalescencja trwa około kilku tygodni. W tym czasie konieczna jest odpowiednio dobrana rehabilitacja jak również opieka lekarska w celu jak najlepszego i najszybszego powrotu do zdrowia, do sprawności.  

Warto poszukać kliniki medycyny estetycznej w której wykonywane są zabiegi, zastrzyki z użyciem komórek macierzystych. Informacje na temat takich miejsc znaleźć można w Internecie. Warto zapoznać się  z opiniami o danym miejscu. Warto również umówić się na konsultację z lekarzem, który w przystępny sposób opisuje dany zabieg oraz rozwieje wszystkie wątpliwości.

One thought on “Nowoczesne sposoby leczenia bólu kolan- leczenie kolan osoczem

  1. Moja mama przez długie lata leczyła kolano na fundusz. Jednak rezultaty były marne. Z roku na rok było coraz gorzej, tak więc mama miała problem z chodzeniem na dluższe dystanse. W koncu lekarz zaproponował nam właśnie takie leczenie za pomocą osocza. Doszliśmy do wniosku ze zdrowie jest najważniejsze i mama wybrała się na teraię. Była to bardzo dobra decyzja. Mama obecnie czuje się o wiele lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 34 = 43