Powiększanie biustu - nie tylko implanty

Powiększanie biustu nie tylko z użyciem implantów

Najczęściej zabieg powiększania biustu kojarzy się z implantami. Jednak obecnie skorzystać można także z innych metod jego modelowania.

Zbyt mały albo asymetryczny biust może powodować kompleksy. Wtedy warto rozważyć skorzystanie ze specjalnego zabiegu, aby nadać mu pożądany wygląd. Kiedyś do dyspozycji były tylko implanty, ale obecnie kobiety mogą wybrać również inne procedury. Co wybrać? Na pytanie odpowiada klinika prowadząca powiększanie biustu raczkowska.pl.

Implanty piersi – naturalny wygląd biustu

Najczęściej piersi powiększa się z użyciem implantów. To silikonowe poduszeczki, które wszczepiane są w piersi, aby nadać im pożądany wygląd. Taki zabieg daje trwałe rezultaty, chociaż jest najbardziej inwazyjny ze wszystkich dostępnych metod powiększania biustu.

Kiedyś do powiększania biustu stosowano implanty o okrągłym kształcie, dlatego efekt zabiegu nie był naturalny. Teraz do dyspozycji są także implanty w kształcie kropli, które lepiej imitują wygląd prawdziwych piersi. Podczas konsultacji ze specjalistą w tej dziedzinie kobieta może wyselekcjonować taki rozmiar i kształt, który odpowiada jej najbardziej. Klinika oferująca powiększanie biustu raczkowska.pl zapewnia swoim pacjentkom pełną pomoc w podjęciu najlepszej decyzji.

Zabieg chirurgiczny powiększania biustu wymaga odpowiednich przygotowań – przeprowadzenia badan wstępnych, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Także należy pamiętać, że wiąże się on z pewnym ryzykiem – przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, wymaga wykonania cięć, a potem zszycia ran. Minusem jest też długa rekonwalescencja. Za powiększanie piersi za pomocą implantów najczęściej trzeba zapłacić cenę od około 18 do nawet 25 tysięcy złotych.

Powiększanie piersi z użyciem własnego tłuszczu

Biust można powiększyć również bez wykorzystania implantów, ale z użyciem własnej tkanki tłuszczowej.  Powiększanie piersi z użyciem własnego tłuszczu to zabieg polegający na pobraniu tkanki tłuszczowej z jednego obszaru, a następnie przeniesieniu jej do innego obszaru. Zatem w jego pierwszym etapie wykonuje się liposukcję, czyli odsysanie tłuszczu. Procedura ta określana jest również jako lipotansfer albo przeszczep tłuszczu. Tkanka tłuszczowa najczęściej pobierana jest z okolicy pośladków, bioder albo brzucha.

Zabieg pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów, niemniej jednak nie pozwala na powiększenie piersi o kilka rozmiarów jednocześnie. Rezultaty najlepiej widoczne są w przypadku mniejszych piersi. Tłuszcz z czasem wchłania się w niewielkim stopniu, ale efekt pozostaje widoczny na długi czas. Atutem zabiegu jest jego mała inwazyjność, chociaż ze względu na konieczność pobrania tłuszczu wymaga on zastosowania znieczulenia. W klinice koszt takiego zabiegu wynosi około 10-15 tysięcy złotych.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Trzecią metodą stosowaną w powiększaniu piersi jest wykorzystanie zastrzyków z kwasem hialuronowym. To naturalny związek, który występuje w tkankach skóry i odpowiedzialny jest za jej nawilżenie. Ma też działanie wypełniające – wstrzyknięty pod skórę powoduje uwypuklenie danego obszaru. Powiększanie piersi z użyciem kwasu hialuronowego to małoinwazyjny zabieg, który nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego – wystarczy znieczulenie miejscowe. Następnie lekarz wstrzykuje odpowiednią ilość kwasu hialuronowego w tkanki. Taka metoda pozwala na powiększenie piersi o około dwa rozmiary. Jej minusem jest z kolei mniejsza trwałość, ponieważ po około 1,5 roku kwas hialuronowy zaczyna się wchłaniać i efekt zanika. Koszty zaczynają się od około 3 tysięcy złotych.

One thought on “Powiększanie biustu nie tylko z użyciem implantów

  1. Czy są tutaj dziewczyny, które powiększyły piersi?
    Moglybyscie napisać czy mialyscie jakieś komplikacje itp? Jaką metodą robiłyście?
    Czy trzeba to co jakiś czas poprawiać czy robi się raz na całe życie? Ile płaciłyście?
    Wszystkie informacje się przydadzą
    Mam w planach, ale chciałam się najpierw jak najlepiej zorientować „w terenie” jeszcze zanim pójdę do lekarza porozmawiać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

54 + = 63