Pożegnaj zmarszczki w gabinecie medycyny estetycznej

Masz zmarszczki i chcesz, aby Twoja skóra znów wyglądała młodo? Zależy Ci na tym, by efekt był długotrwały? W takim przypadku pomyśl o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. To tam można obecnie skorzystać z pełnej gamy specjalnych zabiegów, które umożliwiają usuniecie zmarszczek szybko i na stałe!

Medycyna estetyczna – w trosce o piękno

Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy procedur pozwalających na poprawę wyglądu skóry twarzy, ciała, a także włosów. To pełna paleta propozycji, z których można korzystać w każdym wieku – by pozbyć się różnych niedoskonałości, a także kompleksowo zadbać o swoją urodę.

Wśród wielu dostępnych zabiegów medycyny estetycznej znajdują się również te skoncentrowane na usuwaniu zmarszczek. To właśnie one cieszą się największym powodzeniem wśród odwiedzających te gabinety.

Medycyna estetyczna zapewnia w tym przypadku znacznie lepsze wyniki niż samodzielna pielęgnacja skóry w domu oraz korzystanie z zabiegów kosmetycznych. Z drugiej strony oferuje procedury nieinwazyjne i małoinwazyjne, dlatego też jest o wiele bezpieczniejsza niż zabiegu chirurgiczne. To powoduje, że z usług medycyny estetycznej korzysta obecnie tak wiele osób – są to nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni.

Usługi medycyny estetycznej na zmarszczki

Każdy gabinet medycyny estetycznej może zaoferować swoim klientom dostęp do pełnej palety zabiegów skoncentrowanych na redukcji zmarszczek oraz na profilaktyce anti-aging. Są to zabiegi, które mogą przynieść natychmiastowy efekt, ale też i takie, których rezultaty pojawiają się z czasem.

Wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej na zmarszczki znajdują się głównie:

  • botoks
  • kwas hialuronowy
  • wampirzy lifting – osocze bogatopłytkowe
  • fale radiowe

Na czym dokładnie polegają powyższe procedury? Jakie dają efekty? Czy rzeczywiście radzą sobie ze zmarszczkami?

Botoks

To chyba jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Botoks, inaczej toksyna botulinowa czy też jad kiełbasiany, to substancja stosowana do redukcji zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają jako efekt ruchu mięśni twarzy. Zaliczają się do nich między innymi zmarszczki na czole, wokoło oczu, w tym kurze łapki, zmarszczki przy ustach.

Botoks wstrzyknięty w skórę powoduje miejscowe sparaliżowanie mięśni, ponieważ blokuje przewodnictwo nerwowomięśniowe. W rezultacie dochodzi do wygładzenia zmarszczki na okres od 3 do 6 miesięcy.

Kwas hialuronowy

Bardzo często w gabinetach medycyny estetycznej stosuje się także kwas hialuronowy. Pod tą nazwą znajduje się substancja naturalnie występująca w skórze, której celem jest jej nawilżenie i sprężystość. Z wiekiem ilość tego związku maleje, co powoduje szybsze starzenie skóry – utratę jędrności, zmarszczki.

Zabieg ten polega na wstrzyknięciu botoksu w wybrane partie twarzy. Działa on wtedy jak wypełniacz i potrafi zredukować widoczne zmarszczki, a także poprawia jędrność i sprężystość skóry. Efekty mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy.

Wampirzy lifting – osocze bogatopłytkowe

To jedna z najnowszych propozycji w gabinetach medycyny estetycznej. Wampirzy lifting to małoinwazyjny zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja aktywująca regenerację skóry od wewnątrz – sprzyja produkcji nowego kolagenu, elastyny, w rezultacie zmniejsza zmarszczki i poprawia jędrność skóry.

Charakterystyczną cechą wampirzego liftingu jest zastosowanie w jego trakcie osocza bogatopłytkowego produkowanego z krwi pacjenta, dlatego wpierw jest ona pobierana, a potem odpowiednio filtrowana. Tak przygotowany preparat jest wstrzykiwany w wybrane miejsca twarzy, ciała.

Fale radiowe

Dobre efekty w redukcji zmarszczek zapewniają także zabiegi wykorzystujące fale radiowe. W tym przypadku dochodzi do skurczenia, napięcia oraz odnowy włókien kolagenowych. Skóra staje się wtedy bardziej jędrna i sprężysta, a zmarszczki, które są na niej widoczne, zanikają.

Najlepiej zatem udać się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej, aby tam specjalista dobrał najlepsze zabiegi na zmarszczki, by w końcu się ich pozbyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + = 23