Trening EMS – zadbaj o ciało w nowoczesny sposób

Chcesz rozpocząć treningi, ale nie masz zbyt dużo czasu na chodzenie na siłownię lub do klubu fitness? A może zależy Ci na szybkich rezultatach? W takim przypadku warto wziąć pod uwagę treningi EMS. Na czym polegają? Gdzie można z nich skorzystać?

Wybór właściwego treningu może być nie lada problemem dla każdej osoby, która nie ma zbyt dużego doświadczenia w tej dziedzinie. W ostatnich latach bardzo popularne stały się treningi określane jako EMS, które doskonale nadają się zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych z większym doświadczeniem.

Co oznacza skrót EMS?

EMS to skrót pochodzący od angielskich słów Electric Muscle Stimulation. Można przetłumaczyć je jako elektrostymulacja mięśniowa czy elektryczna stymulacja mięśni.

Trening EMS jest rodzajem treningu, który wykorzystuje specjalne urządzenia wytwarzające impulsy elektryczne, aby dzięki temu aktywować i wspomagać pracę mięśni. Za ich pomocą można prowadzić różne rodzaje ćwiczeń, które ze względu na wykorzystanie impulsów są jeszcze skuteczniejsze i mogą pomóc w wytrenowaniu całego ciała.

Gdy chcesz zapisać się na najlepszy trening EMS w Krakowie, z dostępnymi ofertami w klubach można zapoznać się już teraz w internecie.

Na czym polegają treningi EMS?

Treningi EMS są treningami personalnymi. Znaczy to, że prowadzone są one pod okiem trenera personalnego. Dzięki temu efektywność treningów EMS jest również tak wysoka, ponieważ trener może odpowiednio dopasować plan ćwiczeniowy do potrzeb swojego klienta.

Zanim jednak rozpoczną się ćwiczenia, klient bierze udział we wstępnej konsultacji, podczas której dokonywane są pomiary ciała i omawiane są cele treningowe. Dzięki temu trener może następnie przygotować odpowiedni plan.

Potem osoba biorąca udział w treningu zakłada specjalny strój. Znajdują się w nim elektrody, które przekazują impulsy elektryczne do mięśni. Strój podłączany jest następnie do urządzenia do treningu EMS. Dostępne są także mobilne urządzenia EMS, lecz nie są one stosowane w każdym klubie.

Trening polega na wykonywaniu wskazanych ćwiczeń w taki sposób, aby impulsy elektryczne skutecznie wspierały wtedy pracę mięśni. Sam trening może trwać jedynie 20 minut, natomiast efekty, jakie uzyskuje się w jego trakcie, porównywalne są nawet z paroma godzinami spędzonymi na siłowni! Zazwyczaj zaleca się wtedy 1-2 sesje treningowe w ciągu tygodnia.

Jeżeli chcesz zapisać się na najlepszy trening EMS w Krakowie, sprawdź dokładne informacje na jego temat na stronach klubów.

Kiedy warto skorzystać z treningu EMS?

Treningi EMS mają bardzo szerokie zastosowanie i doskonale nadają się dla osób początkujących i bardziej doświadczonych. Kiedy warto zdecydować się na taki trening?

Wskazania do treningów EMS:

  • Zbyt duża masa ciała – nadwaga, otyłość,
  • Pogorszona siła mięśniowa,
  • Cellulit – skórka pomarańczowa,
  • Wiotka skóra na ciele,
  • Gorsza kondycja fizyczna,
  • Bóle kręgosłupa.

Dzięki temu, że trening EMS nie jest bardzo forsowny, może być on również prowadzony u osób w trakcie rehabilitacji, ze schorzeniami stawów oraz innymi dolegliwościami, w przypadku których zalecany jest ograniczony ruch fizyczny.

Gdzie można skorzystać z treningów EMS?

Aktualnie ze względu na popularność treningów wspomaganych elektrostymulacją mięśniową są one dostępne w wielu miejscach na mapie Polski.

Gdy chcesz zapisać się na najlepszy trening EMS w Krakowie, sprawdź ofertę dostępną na stronie internetowej intime.pl. Studio InTime specjalizuje się w prowadzeniu nowoczesnych treningów EMS w Krakowie, a także w innych miastach w Polsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 4 =