USG narządu ruchu – na czym polega i gdzie je wykonać?

Procedura diagnostyczna polegająca na USG narządu ruchu może być wykonana prywatnie lub na NFZ. Gdzie najlepiej się na nią zapisać?

W diagnostyce narządu ruchu stosowane są różne metody. Jedną z nich jest badanie ultrasonograficzne, czyli inaczej USG.  Sprawdź, gdzie warto umówić się na wizytę, aby nie czekać w kolejce i otrzymać profesjonalną, kompleksową obsługę w miłej atmosferze.

 

USG narządu ruchu – na czym polega?

Dzięki badaniom ultrasonograficznym można uzyskać dokładny obraz badanych tkanek dzięki falom dźwiękowym, które emitowane i obierane są przez specjalną głowicę USG.

 

W trakcie badania USG lekarz, który je prowadzi, może zobaczyć tkanki miękkie oraz dodatkowo zarysy kości wchodzących w skład układu ruchu.

 

Najczęściej badanie USG narządu ruchu (ortopedyczne), w tym głównie stawów, jest prowadzone w celu sprawdzenia kondycji badanych tkanek. Warto jednak wskazać, że za jego pomocą można także przeprowadzić drobne zabiegu, na przykład polegające na pobraniu płynu stawowego, punkcji krwiaka. Pod kontrolą USG wykonuje się także znieczulenia miejscowe przed zabiegami.

 

W przypadku procedury jak USG narządu ruchu Kraków to miasto, które oferuje dostęp do wielu gabinetów, gdzie można z niej skorzystać.

 

Rodzaje badań USG narządu ruchu

Za pomocą badania ultrasonograficznego można uzyskać dokładne informacje dotyczące budowy różnych struktur wchodzących w skład układu ruchu. Stąd też wykonywane są różne rodzaje tej procedury.

 

Wybrane rodzaje USG narządu ruchu:

  • USG mięśni, na przykład mięśni brzucha, pochewek ścięgnistych, powięzi
  • USG stawu skokowego
  • USG stawu ramiennego
  • USG stawu kolanowego
  • USG stawu łokciowego
  • USG ścięgna Achillesa

 

Skierowanie na konkretne badanie USG narządu ruchu przekazuje lekarz lub rehabilitant przy wystąpieniu określonych wskazań, na przykład po urazie, przy pojawieniu się bólu.

 

USG narządu ruchu – na NFZ czy prywatnie?

W kwestii jak USG narządu ruchu Kraków oferuje możliwość wykonania procedury w gabinetach posiadających podpisaną umowę z NFZ, a także prywatnie.

 

Procedura w ramach NFZ jest bezpłatna dla osób, które opłacają ubezpieczenie zdrowotne, natomiast minusem jest wtedy długi czas oczekiwania na wizytę. Z kolei w placówkach prywatnych można znacznie szybciej wykonać potrzebną procedurę. Zwykle kosztuje ona wtedy od około 80 do 150 złotych.

 

Z ofertami gabinetów wykonujących USG narządu ruchu w Krakowie można zapoznać się bliżej online. Zapisy przyjmowane są przez internet, telefonicznie, a także osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

82 − = 81