Wybielanie zębów u stomatologa – dlaczego warto?

Piękne zęby w białym odcieniu nie zawsze są zasługą natury. Teraz taki wygląd można nadać im za pomocą nowoczesnych zabiegów wybielania.

W przypadku zabiegów jak wybielanie zębów Kraków umożliwia dostęp do wielu klinik i gabinetów, w których można skorzystać z nowoczesnych metod. Co warto wiedzieć na temat wybielania zęba u stomatologa?

 

Na czym polega wybielanie zębów?

Zabieg jak wybielanie zębów polega na wykorzystaniu specjalnego rodzaju preparatów o działaniu wybielającym, aby nadać im atrakcyjny wygląd.

 

Skuteczne wybielanie zębów Kraków – warto skorzystać z pomocy dobrych klinik i gabinetów, by uzyskać nienaganny uśmiech. Wtedy efekty będą o wiele lepsze niż w przypadku samodzielnego wybielania zębów w domu.

 

Gabinetowe metody wybielania zębów charakteryzują się przede wszystkim zastosowaniem nowoczesnych narzędzi oraz preparatów, które mają wyższe stężenie w porównaniu do tych używanych w domu. W efekcie można wtedy uzyskać bielszy wygląd zębów.

 

W gabinetach można skorzystać z kilku metod wybielania zębów, które mogą być dobrane zależnie od pacjenta i jego potrzeb. Nad przebiegiem procedury czuwa wtedy stomatolog, co przekłada się również na jego wysoką efektywność i bezpieczeństwo.

 

Wybielanie zębów za pomocą lampy

Dzięki wybielaniu zębów za pomocą specjalnej lampy można uzyskać widoczne efekty w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

 

Zabieg wybielania zębów za pomocą lampy polega na naświetlaniu ich z użyciem specjalnej lampy. Na zęby zakłada się wtedy żel, który umożliwia uzyskanie bielszego wyglądy szkliwa zębowego. Dodatkowo zabezpiecza się też dziąsła, co zmniejsza ryzyko pojawienia się ich podrażnień na skutek tej procedury.

 

Wybierz skuteczne wybielanie zębów Kraków (https://stomatologiaswiatkowska.pl/wybielanie-zebow/) – umów się na zabieg polegający na wybielaniu zębów za pomocą lampy i ciesz się z pięknego uśmiechu od razu po wyjściu z gabinetu!

 

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Kolejną metodą wybielania zębów dostępną w gabinetach jest wybielanie nakładkowe, które odbywa się za pomocą nakładek umieszczanych na zębach.

 

Nakładki przygotowuje się w gabinecie stomatologicznym na podstawie pobranych wycisków. Następnie stomatolog przekazuje je pacjentowi razem z preparatem wybielającym. Trzeba korzystać z nich raz dziennie w domu przez około 2 tygodnie, aby uzyskać atrakcyjny wygląd zębów. Czas wybielania jest wtedy dłuższy, ale efekty bardzo dobre. Dodatkowo jest to tańsza metoda od wybielania lampą.

 

Wybielanie zęba martwego

W gabinetach stomatologicznych prowadzone są również zabiegi polegające na wybielaniu zębów martwych, na przykład po leczeniu kanałowym. Takie zęby mogą z czasem zacząć zmieniać swój kolor na ciemniejszy i mniej atrakcyjny ze względu na zmianę koloru miazgi zębowej.

 

Wybielanie zębów martwych polega na umieszczeniu we wnętrzu substancji wybielającej, która powoduje, że tkanki stają się bielsze.

 

O czym warto pamiętać przy wybielaniu zębów?

Po zakończeniu zabiegu polegającego na wybielaniu zębów należy pamiętać o tak zwanej białej diecie.

 

Biała dieta polega na unikaniu produktów, które mogą spowodować zabarwienie zębów oraz osady na zębach. Zaliczane są do nich głównie kawa, herbata, wino, papierosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =