depilacja laserowa

Depilacja laserowa i wszystko, co warto o niej wiedzieć

Depilacja laserowa jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej, które zyskały dużą popularność. Istnieje kilka spraw, które warto o niej wiedzieć.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, która pozwala na zlikwidowanie owłosienia z dowolnej partii ciała, gwarantując dla korzystającego piękne oraz gładkie ciało. Prawdą jest, że aby osiągnąć podobny efekt można użyć zwykłej maszynki do golenia lub ciepłego wosku, ale w przypadku depilacji laserowej, owłosienie jest usuwane na stałe. Ową skuteczność zapewnia trwałe uszkodzenie macierzy. Czy taki rodzaj depilacji jest bezbolesny? Zależy od każdego osobno, ale nawet jeśli ból występuje, to nie jest on zbyt uciążliwy. Cena, za jaką zostanie przeprowadzony zabieg, zależy od płci oraz miejsca depilacji. Przeciętnie waha się w granicach 150 zł za górną wargę do 800 zł za całe nogi.

Kto nie może zdecydować się na zabieg?

Zabieg depilacji laserowej nie jest wskazany dla każdego. Nie można go przeprowadzać na osobach, które:

– chorują na łuszczycę, cukrzycę, bielactwo, nowotwór czy raka skóry

– posiadają świeżą opaleniznę,

– ich skóra jest podatna na przebarwienia,

– cierpią na różnego rodzaju alergie,

– są w ciąży lub w etapie karmienia piersią,

– biorą antybiotyki, sterydy czy leki na trądzik (należy je odstawić przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem),

– piją zioła o właściwościach światło uczulających

Istnieje również więcej rodzai chorób, które wykluczają z przeprowadzenia zabiegu. Najlepiej jest o nich poinformować konkretnego specjalistę.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Przed wykonaniem depilacji laserowej powinno się do niej odpowiednio przygotować. Skórę należy umyć dokładnie wodą bez stosowania żadnych balsamów czy kremów, a włosy zgolić przy pomocy maszynki. Warto jest również pamiętać o nie zażywaniu żadnych antybiotyków czy sterydów na miesiąc przed zabiegiem oraz o nie piciu zioła dziurowca na trzy tygodnie przed operacją oraz o pozostałych kwestiach, które zostały poruszone wyżej. Rozsądnie jest również nie pić na dobę przed depilacją żadnego alkoholu.

Jak przebiega proces depilacji laserowej?

Czas pojedynczego zabiegu trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, ale do całkowitego usunięcia owłosienia potrzebne jest kilka sesji. Za pierwszym razem przy pomocy lasera zostaje usunięte około 40% owłosienia, gdyż laser niszczy tylko włosy, znajdujące się w fazie wzrostu. Zwykle po jego wykonaniu pojawia się na skórze zaczerwienie oraz drobny obrzęk, co oznacza, że wszystko zostało przeprowadzone w sposób prawidłowy. Zabieg powinien zostać powtórzony w momencie, gdy włosy zaczynają ponownie rosnąć. Sprecyzowanie ilości zabiegów, jakie są potrzebne do osiągnięcia finalnego efektu, jest zadaniem niełatwym, gdyż zależy to przede wszystkim od typu lasera, jaki jest wykorzystywany w depilacji. Zwykle potrzeba około 4 lub 5 zabiegów.

Co robić po zabiegu?

Po zabiegu należy przestrzegać kilku kwestii:

– Nie stosować przez parę dni żadnych produktów do ciała, które są na bazie alkoholu oraz złuszczających skórę,

– Przynajmniej raz dziennie nawilżać skórę łagodnym kremem,

– Nie używać dla miejsc wydepilowanych szorstkich ręczników,

– Nie nakładać żadnego podkładu oraz makijażu na wydepilowaną skórę,

– Nie można się opalać,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =