medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna – jak pomogą nam najpopularniejsze zabiegi?

Zabiegi medycyny estetycznej nie są już tak trudno dostępne, jak jeszcze kilka lat temu. Teraz każda kobieta może pozwolić sobie na zabieg, którym poprawi wygląd i jednocześnie samopoczucie. Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najpopularniejsze?

 

Mezoterapia – co to jest?

Medycyna estetyczna oferuje kobietom cała gamę zabiegów, które mają bardzo pozytywny wpływ na skórę. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest mezoterapia igłowa oraz zabieg mezoterapii bezigłowej.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa to zabiegi, które są mało inwazyjne i warte polecenia kobietom, które chcą, by ich skóra była nawilżona, świeża i odzyskała naturalny blask.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, w czasie którego lekarz nakłuwa skórę cienką igiełką, przez którą dostarczane są składniki odżywcze, rewitalizujące oraz przeciwstarzeniowe. Preparat dobierany jest indywidualnie w zależności od problemów, z jakimi boryka się kobieta.

Zabieg mezoterapii igłowej sprawia, że skóra jest odżywiona, gładka, znikają zmarszczki oraz bruzdy. Skóra jest napięta, a zasinienie i przebarwienia ulegają redukcji.

W mezoterapii bezigłowej wykorzystywane jest urządzenie, które emituje prąd o wysokiej częstotliwości. Jest to zabieg bezbolesny, jednak mniej skuteczny niż mezoterapia igłowa, która wprowadza odżywczy koktajl w głębsze warstwy skóry.

 

Liposukcja – kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Walka z nadprogramowymi kilogramami jest znana wielu kobietom. Nie zawsze zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczna pozwalają utrzymać nienaganną figurę. Medycyna estetyczna i w tym przypadku idzie nam z pomocą.

Liposukcja jest zabiegiem, który pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest za pomocą plastikowej rurki (kaniuli) zasysającej tłuszcz. Jest kilka rodzajów liposukcji.

Możemy wyróżnić zabieg wykonywany przy pomocy wykonania nacięcia w skórze, przez które wprowadzana jest rurka ssąca. Tłuszcz jest rozbijany, a następnie wysysany. Liposukcja ultradźwiękowa rozbija komórki tłuszczowe za pomocą ultradźwięków. Z nadmiarem tkanki tłuszczowej można walczyć z pomocą lasera, liposukcji wodnej czy kawitacyjnej, która polega na stymulowaniu tkanek do pracy za pomocą specjalnego masażu.

 

Botoks – metoda na zmarszczki

Toksyna botulinowa, inaczej nazywana jadem kiełbasianym, stosowana jest, by wyrównać zmarszczki mimiczne takie jak: kurze łapki, lwią zmarszczkę, czy zmarszczki na czole. Jest to kolejna metoda, którą daje nam medycyna estetyczna, by poprawić wygląd twarzy oraz opóźnić efekty starzenia.

Botoks jest również wykorzystywany, by unieść opadające kąciki ust oraz wypełnić „pomarańczową skórkę” na brodzie.

 

Powiększenie ust

Medycyna estetyczna pozwala naprawić oraz udoskonalić wiele części naszego ciała. Bardzo często stosowanym zabiegiem jest powiększenie ust.

Kobiety oczekują powiększenia ust, które będzie naturalnie podkreślało ten element kobiecej urody. Wykorzystanie kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądających ust.

Medycyna estetyczna jest dziś na bardzo wysokim poziomie, dzięki temu kobiety mają okazję , by poprawić mankamenty urody oraz podkreślić jej walory. Jest to szansa dla osób, które nie czują się pewnie we własnej skórze, na uzyskanie satysfakcji z własnego wyglądu.

2 thoughts on “Medycyna estetyczna – jak pomogą nam najpopularniejsze zabiegi?

  1. Dziewczęta jakie zabiegi (na twarz ) wykonywalyscie w ciąży . Ja zastanawiam się nad peelingiem kawitacyjnym Prosze o informację na temat czegoś delikatnego 🙂

  2. Moja pani kosmetolog powiedziała że nie mogę mieć wykonywanych rządnych zabiegów z wykorzystaniem kwasów, ultradźwięków, fal radiowych i laserów 😊 w poniedziałek idę na oczyszczanie manualne twarzy. Plus coś jeszcze, ale to już sprawdzi kosmetyczka co można u mnie jeszcze zrobić 😉
    Najlepiej wybrać się do gabinetu i tam Ci coś doradzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1