mezoterapia

Mezoterapia igłowa – hit czy mit?

Mezoterapia igłowa to obecnie bardzo popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykonywany w prawie każdym salonie kosmetycznym.

Początki

Swoje początki mezoterapia igłowa ma jednak w medycynie klasycznej gdzie w latach 50tych leczono nią migrenę, choroby neurologiczne czy żylaki. Jej twórcy leczyli pacjentów poprzez podanie leku bezpośrednio do chorego miejsca tym samym działając szybciej i oczekując szybszych rezultatów w wyzdrowieniu.

Dzisiaj

W przeciągu ostatnich kilkunastu lat mezoterapia bardzo ewaluowała i w obecnych czasach znajduje czołowe miejsce pośród zabiegów urodowych. Jest zabiegiem nieinwazyjnym, którego głównym celem jest ujędrnienie, nawilżenie, odżywienie i regeneracja skóry. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji aktywnej do skóry właściwej za pomocą cieniutkiej igły przymocowanej do specjalnego pistoletu. Mezoterapia igłowa może być stosowana na każdym fragmencie ciała, najczęściej jednak zabieg wykonuje się na twarz, szyję, dekolt i skórę głowy. Metoda ta okazała się rewolucyjna dla osób zmagających się z problemem łysienia oraz wypadania włosów, gdzie może być również stosowana jako zabieg profilaktyczny.

Działanie

Mezoterapia jest zabiegiem praktycznie dla każdego, poza osobami posiadającymi przeciwskazania do wykonania zabiegu. Jest to opcja idealna, dla tych którym zależy na szybkim i widocznym efekcie w miarę przystępnej cenie. Efekt poprawy kondycji skóry jest widoczny już po pierwszym zabiegu aby jednak zintensyfikować rezultat rekomendowana jest seria zabiegów. Mezoterpię warto zastosować kiedy obserwujemy u siebie efekt zmęczonej, pozbawionej elastyczności oraz blasku skóry , często w dzisiejszych czasach uszkodzonej przez promieniowanie UV luz z widocznymi bliznami po leczonym trądziku. Ma działanie odżywiające oraz nawadniające co pozwala spłycić i zredukować zmarszczki, wyrównać koloryt skóry, działa również pokrzepiająco na zasinienia skóry oraz cienie pod oczami. Przy mezoterapii igłowej Istotna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry po wizycie w gabinecie aby była uzupełnieniem pielęgnacji tej „gabinetowej”.

Dla kogo nie

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej są następujące: wirusowe i bakteryjne choroby skóry, grzybice skóry, stany zapalne skóry, cukrzyca, choroby nowotworowe, alergia na substancję używaną w trakcie mezoterapii igłowej, choroby autoimmunologiczne. Zabiegów mezoterapii igłowej nie przeprowadza się również w ciąży i w okresie karmienia piersią oraz w czasie menstruacji.

Na koniec

Popularność mezoterapii igłowej wynika z wysokiej skuteczności i efektywnego jej działania. Mezoterapia to bardzo skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą. Mezoterapia igłowa doskonale radzi sobie z oznakami starzenia się skóry jak również doskonale zwalcza także cellulit i jest daje efekty w walce z łysieniem zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Jest zabiegiem dość bolesnym, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym ale gwarantującym widoczne rezultaty poprawy jakości naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 + = 95