Naczynka na twarzy: pielęgnacja cery naczynkowej i usuwanie zmian naczyniowych

Widoczne na twarzy spękane naczynka krwionośne można zlikwidować. Jak to zrobić? Najlepiej udać się do lekarza medycyny estetycznej.

Siateczka popękanych naczynek, która tworzy widoczne pod skórą „pajączki” to problem wielu kobiet. Taka cera wymaga specjalnej pielęgnacji, ale istnieją też sposoby na to, aby pozbyć się widocznych zmian naczyniowych z użyciem specjalnych zabiegów ich zamykania. Gdy chodzi o zamykanie naczynek Kraków jest jednym z tych miast, gdzie zabieg można wykonać pod okiem specjalisty w tej dziedzinie. Co powinna wiedzieć każda właścicielka naczynkowe cery?

 

Skąd biorą się „pajączki” – popękane naczynka?

Do powstawania rozszerzonych, popękanych naczynek dochodzi na skutek nieprawidłowego ciśnienia krwi w kruchych naczyniach włosowatych. Skłonność do takich zmian mają głównie osoby z delikatną, wrażliwą cerą, która jest narażona na przesuszanie, lecz „pajączki” można nierzadko zauważyć też na cerze tłustej czy mieszanej.

 

Do powstawania pękających naczynek przyczyniają się:

  • wystawieniem skóry na promieniowanie UV
  • bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury
  • jedzenie posiłków z ostrymi przyprawami
  • zaburzenia hormonalne
  • nadciśnienie tętnicze
  • picie alkoholu

 

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Cera z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wtedy można zmniejszyć ryzyko dalszego ich pękania oraz zredukować je.

Do pielęgnacji cery naczynkowej najlepiej wybierać delikatne kosmetyki zawierające składniki aktywne wzmacniające naczynka, na przykład jak witamina A, witamina C, witamina E, witamina K, witamina P, ekstrakt z kasztanowca, miłorzębu japońskiego, arniki górskiej.

 

Cera z pękającymi naczynkami wymaga też delikatnego złuszczania – najlepiej wybierać wtedy peelingi enzymatyczne. Przed wyjściem na dwór warto także zabezpieczyć skórę kremem z wysokim filtrem UV.

 

Zabiegi na naczynka na twarzy

Przez długi czas naczynka krwionośne były defektem estetycznym niemożliwym do usunięcia. Obecnie jednak do dyspozycji są zabiegi, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów nawet podczas jednej wizyty u specjalisty w tej dziedzinie.

 

Spękane naczynka widoczne na twarzy można zlikwidować skutecznie. Gdy chodzi o zamykanie naczynek Kraków oferuje specjalistyczne zabiegi przeznaczone dla osób ze zmianami naczyniowymi na twarzy. Za ich pomocą można całkowicie zredukować te zmiany i sprawić, że skóra będzie wyglądała jednolicie i gładko.

 

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych służy do zlikwidowania zmian naczyniowych poprzez oddziaływanie na naczynka laserem. Dochodzi wtedy do jego obkurczenia i zamknięcia na skutek wysokiej temperatury. Technika ta jest bezpieczna i nieinwazyjna – nie powoduje uszkodzenia okolicznych tkanek.

 

Osobom chcącym wybrać zamykanie naczynek Kraków daje dostęp do wielu gabinetów i klinik medycyny estetycznej – z dostępnymi ofertami można zapoznać się w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 8