Botox skuteczna metoda na zmarszczki mimiczne

Czy można pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Mimika twarzy może spowodować powstanie nieestetycznych zmarszczek. Czym dokładnie są zmarszczki mimiczne? Jak można je zlikwidować?

Dzięki mimice twarz może wyrażać tysiące emocji – smutek, radość czy złość. Dochodzi wtedy do ruchów mięśni twarzy. Mimika nie tylko pomaga w ekspresji, ale również powoduje powstawanie zmarszczek, tak zwanych zmarszczek mimicznych. Dla wielu osób są one niedoskonałością, na przykład duża lwia zmarszczka na czole czy kurze łapki przy oczach. W takim przypadku warto skorzystać z metod usuwania zmarszczek mimicznych. Poza kosmetykami do wyboru są także specjalne zabiegi, na przykład botox w klinice w Krakowie.

Zmarszczki mimiczne – co to jest?

Pod pojęciem zmarszczek mimicznych znajdują się zmarszczki, które powstają na skutek mimiki twarzy oraz nasilają się wraz z postępem starzenia się skóry.

Najczęściej zmarszczki mimiczne widoczne są jako:

  • zmarszczki poziome na czole
  • lwia zmarszczka – bruzda pomiędzy brwiami
  • kurze łapki inne zmarszczki wokół oczu
  • zmarszczki przy ustach, w tym zmarszczka palacza
  • bruzdy nosowo-wargowe

Chociaż zmarszczki mimiczne są naturalne, to jednak wielu osobom przeszkadzają. Powodują, że twarz wygląda na starszą niż w rzeczywistości, bardziej zmęczoną, a nawet mogą dawać efekt zagniewania czy zasmucenia.

Zmarszczki mimiczne

Skąd biorą się zmarszczki mimiczne?

Do powstawania zmarszczek mimicznych dochodzi wtedy, gdy mimika twarzy jest bogata, a także wtedy, gdy towarzyszy jej brak jędrności, wiotkość skóry. Z czasem skóra zaczyna tracić cenne składniki jak kolagen, elastyna oraz kwas hialuronowy, które odpowiadają za je elastyczność i jędrność. Procesy starzeniowe zachodzą u każdego z inną intensywnością. Niekiedy pierwsze oznaki starzenia pojawiają się już u dwudziestolatek, czasami dopiero około czterdziestego roku życia.

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Niestety, walka ze zmarszczkami mimicznymi nie jest prosta. Wynika to z faktu, że zmarszczka, chociaż widoczna na powierzchni skóry, tak naprawdę jej przyczyną są ruchy mięśni. Właśnie dlatego należy działać kompleksowo, aby uzyskać optymalny efekt. Aby pozbyć się zmarszczek mimicznych, należy przede wszystkim stosować intensywną pielęgnację przeciwzmarszczkową i ujędrniającą skórę. Dzięki temu można odbudować jej gęstość, zwiększyć elastyczność i uzyskać lepszą jędrność. Dodatkowo warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegów medycyny estetycznej.

Zmarszczki mimiczne – pielęgnacja skóry

Należy pamiętać o systematycznym oczyszczaniu skóry i nakładaniu na nią kosmetyków pielęgnujących jak kremy, serum, maseczki. Do oczyszczania zaleca się zastosować delikatne środki, na przykład mleczka, płyny micelarne lub żele, które nie zawierają silnych detergentów. Pielęgnację najlepiej oprzeć na kosmetykach dedykowanych dla skóry dojrzałej. 

Zmarszczki mimiczne – zabiegi medycyny estetycznej

Aktualnie najskuteczniejszym zabiegiem na zmarszczki mimiczne jest botox. Zabieg polega na zablokowaniu przewodnictwa mięśniowo-nerwowego, dlatego powoduje wygładzenie zmarszczek. W zmarszczkę wstrzykuje się toksynę botulinową, czyli botoks. Zaczyna on działać po około 2-3 dniach, aby dać pełen efekt po około 14 dniach. Zmarszczki są wygładzone przez około 3-6 miesięcy. Po tym czasie, gdy rezultaty zanikają, zabieg można wykonać ponownie.

Podsumowanie

Zmarszczki mimiczne to poważny problem dla wielu osób, którym zależy na młodszym wyglądzie swojej twarzy. Właściwa pielęgnacja, a także specjalne zabiegi jak botox pozwalają wtedy na zlikwidowanie zmarszczek mimicznych na długi czas.

 

2 thoughts on “Czy można pozbyć się zmarszczek mimicznych?

  1. Dziewczyny zdecydowałam się na botoks na lwią zmarszczkę, jednak widocznie zbyt późno Lwia zmarszczka nadal jest widoczna aczkolwiek plus jest ten, ze już sie nie powiększa. Co mam robić?

  2. Moim zdaniem pomoże tylko wypełnienie kwasem hialuronowym. Wypełnienie jednak niesie za sobą pewne ryzyko, wiec jeśli już to tylko u bardzo doświadczonego specjalisty. Nie marnuj pieniedzy na inne zabiegi, bo nie przyniosą zadnego efektu. Jedynie botox miał szansę zrobić ròżnice, ale jeśli nadal nie jesteś zaowolona to tylko kwas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2