Laser w gabinecie kosmetycznym

Depilacja laserowa – kiedy warto?

Masz już dość mozolnego golenia włosków na nogach? Marzysz o gładkiej okolicy bikini? Wybierz się na zabieg depilacji laserowej!

Dzięki szerokiej gamie metod usuwania niechcianego owłosienia każdy może wybrać dla siebie taką, która będzie odpowiadała jego potrzebom.  Dzisiaj metoda laserowego usuwania włosków cieszy się dużym zainteresowaniem. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Czy może skorzystać z niej każdy? Z jakimi wydatkami trzeba się wtedy liczyć?

Na czym polega depilacja laserowa?

Lasery to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu. Są one również używane w trosce o estetyczny wygląd. Depilacja laserowa jest metodą stosowaną już od wielu lat. Obecnie wykorzystuje się znacznie lepsze urządzenia niż przed laty – działające nie tylko skuteczniej, ale również bezpieczniej, aby nie powodować skutków ubocznych, na przykład poparzeń skórnych. Podczas depilacji laserowej dochodzi do zniszczenia włoska wraz z jego mieszkiem włosowym, czyli strukturą, z której wyrasta. Dzięki temu nie dochodzi do jego ponownego odrostu. Wobec tego metoda depilacji laserowej  pozwala na trwałe pozbycie się niechcianych włosków.

Główne atuty zabiegów depilacji laserowej:

 • wysoka skuteczność – możliwość usunięcia zdecydowanej większości włosków
 • trwałość efektu – włoski nie odrastają przez wiele lat
 • bezpieczeństwo – dzięki nowoczesnym technologiom
 • wszechstronność – zabieg może posłużyć do usuwania włosków praktycznie na całym ciele
 • oszczędność czasu – brak potrzeby systematycznego golenia
 • opłacalność – seria zabiegów jest tańsza niż korzystanie ze sprzętu do golenia, woskowania

Jakie partie ciała można depilować laserem?

Jak wspomniano powyżej, zabieg depilacji laserowej jest uniwersalny, dlatego może być on używany praktycznie na całym ciele, aby pozbyć się problemu – włosków. Najczęściej jako depilacja laserowa wybierana jest depilacja nóg – łydek, kolan oraz ud. Również dużym powodzeniem cieszy się depilacja pach, okolic bikini oraz wąsika na twarzy u kobiet. Poza tym depilacji można poddać inne partie ciała, na przykład tors, brzuch, plecy, ręce czy pośladki. Depilacja laserowa jest metodą wszechstronną, dlatego wybierana jest zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, aby pozbyć się niepożądanego owłosienia.

Tradycyjna maszynka do golenia

Depilacja laserem – dla kogo?

Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonane u każdej osoby, która nie posiada przeciwwskazań. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

 • opalona skóra 
 • stosowanie określonych leków i ziół światłouczulających
 • uszkodzenia i infekcje skórne
 • łuszczyca skóry
 • schorzenia nowotworowe
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • okres ciąży

Warto zaznaczyć, że przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być też posiadanie włosków jasnych – blond, rudych czy siwych. Wynika to z faktu, że nie mają one pigmentu (melaniny), który potrzebny jest wielu urządzeniom laserowym do skutecznego działania. W użyciu znajdują się jednak lasery, które także mogą usunąć tego typu owłosienie – wykorzystują one nieco inną technologię. Gdy zatem celem jest usunięcie włosków jasnych, warto sprawdzić, czy wybrany gabinet oferuje taką usługę.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny depilacji laserowej rozpoczynają się od około 80 złotych, a kończą na 200 złotych za jedną partię ciała. Aby uzyskać trwałe rezultaty, konieczne jest przeprowadzenie odo 3 do nawet 6 zabiegów zależnie od typu włosków i indywidualnej reakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 2 =